Римські штори – що це? Особливості застосування, види, приклади фото
Римські штори на вікна завоювали лідируючу позицію серед усіх можливих типів штор завдяки своїй простоті, вишуканості і функціональності. Вони м'яко розсіюють сонячне світло, що надходить в кімнату: проходячи крізь тканину він набуває відтінку того чи іншого кольору. Цими шторами можна прикрасити будь-яку кімнату — спальню, дитячу кімнату, кухню та інші приміщення з вікнами в будинку.
Римські штори виникли кілька тисяч років тому. Штори, як їх ще називають — рулонні, з'явилися ще в часи Римської імперії і саме так отримали свою назву. І незважаючи на кількість часу, який минув, конструкція штор практично залишилася незмінною. Це можна пояснити простотою механізму і покрою — штори виділяються чіткістю ліній, елегантністю, строгістю і лаконічністю. Зміни торкнулися переважно тканин і додаткового декору.
Римська штора в інтер'єрі являють собою карниз, на який кріпиться рівне полотно, пронизане по горизонталі спеціальними стрижнями управління, за допомогою яких і утворюються складки. Внизу штори вшивається важель, який закріплює форму штор. Регулюється штора ланцюговим або шнуровим механізмом, з допомогою якого штора піднімається знизу вгору, утворюючи рівні акуратні складки. При відкриванні або закриванні, римську штору можна зупинити на будь-якому бажаному рівні вікна.
Ці штори кріпляться як на стулку, так і на цілий отвір вікна, вони добре виглядають не тільки окремо, але і в поєднанні з іншими віконним декором.
Типи римських штор
Існує два види римських штор: класичні і каскадні.
Класичні римські штори являють собою рівні і гладенькі полотна тканини, які при підніманні утворюють горизонтальні складки, що накладаються один на одного. Такі штори виглядають хоч і дуже просто, але в той же час вони підійдуть практично будь-якого стилю інтер'єру.
Нижче наведено кілька прикладів інтер'єрів з класичними римськими шторами:
Каскадні римські штори мають складки навіть при повному розкритті штори, які як каскад спускаються вниз по шторі, створюючи красиві драпіровки. Такий тип штор найчастіше використовується в інтер'єрах, виконаних в традиційному стилі, в стилі ар деко або кантрі.
Нижче наведено кілька прикладів інтер'єрів з каскадними римськими шторами:
Особливості застосування римських штор в інтер'єрі
Римські штори шиються з тканин різної фактури і складу, прозорих або щільних, володіють різною світлопроникністю, а також тканин з різним малюнком. У класичному варіанті до місця виявляться гобеленові, або пошиті з парчі, оксамиту, органзи. У сучасних інтер'єрах часто зустрічаються прозорі або однотонні.
Вони ідеально підійдуть стильних інтер'єрів, а також таких приміщень, в яких є вікна, на яких звичайні штори виглядають недоречно (лоджії, кухонні вікна, віконні прорізи у ванні та в санвузлі). Такими шторами оформляють віконні прорізи офісних приміщень, квартир і будинків. Вони універсальні, чудово виглядають в будь-якому інтер'єрі: мінімалізм, хай-теке», традиційному класичному, модерн, «ар-деко», японському і т. д.
Для досягнення максимального затишку і витонченості римські штори часто комбінують з прямими шторами або тюлямі, поєднують з ламбрекеном. Їх також можна вішати на кожну віконну раму (якщо їх декілька), так і розміщувати одну загальну штору на всі віконні прорізи, якщо по ширині вікно не надто велике.