Як помити жалюзі, не знімаючи з вікна
Якщо, у вас вдома встановлені жалюзі або ролети, то незабаром виникне питання, як за ними доглядати, як їх почистити?
Мити жалюзі потрібно з урахуванням того, з якого матеріалу вони зроблені. Є категорія цього предмета інтер'єру, яка взагалі миття не підлягає. Рулонні жалюзі мають пиловідштовхувальні просочення і мити їх можна м'якою губкою, змоченою в мильному розчині. Пил не припадає глибоко в матеріал і її можна легко змити. Ті жалюзі, які не підлягати миття, мочити не рекомендується, оскільки це може їх зіпсувати. Їх чистять за допомогою пилососа або щітки. В сучасних пилососах передбачені насадки для догляду за жалюзі. В основному вони виконані у вигляді пристрою, що має дрібні поролонові валики або щіточки.
І так, розберемося, які види жалюзі бувають і як за ними доглядати:
Доак помити алюмінієві жалюзі?
Алюміній можна навіть чистити різними засобами (за умови, що вони не містять абразиви). Найкраще такі жалюзі протерти ганчіркою, змоченою в мильному розчині. Але бажано, щоб вода не потрапляла на металеві деталі карниза. В крайньому випадку, такі жалюзі завжди можна пропилососити. Також існує спеціальна щітка для жалюзі, яку можна придбати на нашому сайті.
Як мити жалюзі вертикальні?
Очистити їх можна двома способами:
1.Суха чистка з використанням щітки з жорстким ворсом.
2.Чистка за допомогою пилососа.
Ні в якому разі не стирайте вертикальні жалюзі в пральній машинці!
Як почистити Тканинні ролети?
Якщо вони виготовлені з поліестрової тканини, то їх можна протерти вологою ганчіркою або спеціальною серветкою. Але якщо тканина блищить, то воду застосовувати не рекомендується, тому що після того, як жалюзі висохнуть, на них залишаться розводи, які неможливо вивести. Тканинні ролети завжди просочують спеціальним засобом. І якщо дуже часто їх мити, то засіб стирається. Тому вони буду виглядати неохайно і постійно бруднитися. Добре для чищення тканинних ролет підходить шовкова ганчірка. В крайньому випадку, при сильному забрудненні можна їх зняти, згорнути рулоном і покласти в мильну воду. Подержать пару часов и прополоскать. После этого повесить сушиться. Главное при этой процедуре ничем жалюзи не тереть. И быть очень осторожным, чтобы не повредить ткань.
Бамбуковые (деревянные) жалюзи
Эти жалюзи лучше не мыть. От воды они могут со временем покоробится и растрескаться. Тем более нельзя употреблять никакие моющие средства. Ухаживать за ними лучше в сухом виде. Хорошо подходит щетка из перьев. Учитывайте особенности таких жалюзи при мытье окон и следите, чтобы на них не попала вода
Жалюзи-плиссе.
Такі жалюзі не рекомендують мити. Їх або протирають сухою ганчіркою, або віддають у хімчистку.
Якщо акуратно звертатися і вчасно доглядати за будь-якими видами жалюзі, то можна значно продовжити термін їх служби.